رونق کشاورزی قراردادی در اراضی تحت پوشش طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان با ورود آستان قدس رضوی و توسعه خدمات کشاورزی غیردولتی
1399/07/05
مراسم افتتاح مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی دهستان خمک 1 مهر ماه با حضور دکتر خالدی مدیر کل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام زردوزنیا نماینده آستان قدس رضوی، رئیس و معاون سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل شیلات آبهای داخلی استان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زهک و تعدادی از کشاورزان منطقه برگزارگردید.
 دکتر خالدی در افتتاح این مراسم گفت: تنها راه تجاری سازی تولیدکنندگان کوچک بخش کشاورزی در این منطقه توسعه کشاورزی قراردادی از طریق ورود شرکتها و بنیادهای پیشرو در حوزه کشاورزی از یک طرف و استفاده از ظرفیت شرکتهای خدمات کشاورزی غیردولتی از طرف دیگر است. وی افزود با توجه به حضور آستان قدس رضوی و حضور سازمان نظام مهندسی و شرکتهای خدمات کشاورزی غیردولتی انتظار می رود توسعه بخش کشاروزی در این منطقه رونق بگیرد.

حمیدرضا جهانتیغ رئیس سازمان نظام مهندسی استان ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدعوین این مراکز را نزدیکترین مکان از نظر جغرافیایی و زمانی جهت دسترسی راحت کشاورزان به خدمات فنی و مشاوره ای متخصصین و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی دانست و هدف از تشکیل این مراکز در عمق مناطق روستایی را اشاعه دانش و فن آوری و همچنین تسهیل گری سیاست ها و برنامه ریزی های بخش کشاورزی اعلام نمود.وی تصریح کرد تا کنون 8 مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در حوزه سیستان تشکیل که از این تعداد 2 مرکز در شهرستان زهک قرار دارد. در ادامه زردوزنیا نماینده آستان قدس رضوی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیگیری های مهندس جهانتیغ، تشکیل این مراکز را حرکت خوبی در زمینه کشاورزی قراردادی دانستند و اظهار داشتند تشکیل این مراکز باعث تقویت کشاورزی منطقه و نیز باعث به فعلیت رسیدن ظرفیت فارغ التحصیلان که بتوانند در منطقه مثمر ثمر باشند و موجب پیشبرد اهداف ملی در زمینه های کشاورزی و تولیدی گردد. وی تصریح کرد از امروز آموزش های این مراکز به جهت توانمند شدن مراکز در برنامه 46 هزار هکتاری دشت سیستان که حرکت خوبی در زمینه کشاورزی قراردادی می باشد آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این سفر کارگاه آموزشی با حضور کلیه مدیران مراکز خدمات غیردولتی تشکیل و نقش این مراکز در توسعه بخش کشاورزی به بحث گذاشته شد.

 
تعداد مشاهده خبر125 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal